# SM3.4-F20-HHD8
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SM3.4-F20-HHD8
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Motors, Actuators, Solenoids and Drivers
- **Subcategory:** Stepper Motors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sm3-4-f20-hhd8
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sm3-4-f20-hhd8#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Coil Resistance:** 25 Ω
- **Coil Type:** Bipolar
- **Diameter:** 0.024" (0.60mm)
- **Features:** Round Shaft
- **Length:** 0.118" (3.00mm)
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 50°C
- **Size:** Round - 0.134" Dia (3.40mm)
- **Step Angle:** 18°
- **Steps per Revolution:** 20
- **Termination Style:** Through Hole
- **Type:** Permanent Magnet
- **Voltage:** 3VDC