# SM3-19.44M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SM3-19.44M
- **Manufacturer:** Connor Winfield
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Application Specific ClockTiming
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sm3-19-44m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sm3-19-44m#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/99/01/90/9901909-CW642-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Differential:** No/No
- **Frequency:** 19.44MHz
- **Input:** LVCMOS
- **Main Purpose:** Ethernet, ADM, DSLAM, SONET/SDH, Stratum, TDM
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Circuits:** 1
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** LVCMOS
- **PLL:** Yes
- **Ratio:** 4:3
- **Voltage:** 3.135V ~ 3.465V