# SM-3TB103
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SM-3TB103
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sm-3tb103
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sm-3tb103#rfq
- **Number of Turns:** 11
- **Power (Watts):** 0.125W, 1/8W
- **Resistance:** 10 kΩ
- **Resistive Material:** Cermet
- **Size:** Square - 0.154" x 0.154" Face (3.90mm x 3.90mm)
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Termination Style:** Gull Wing
- **Tolerance:** ±20%