# SLA36385A-330L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SLA36385A-330L
- **Manufacturer:** ITG Electronics, Inc.
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sla36385a-330l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sla36385a-330l#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 23A
- **Current Rating (Amps):** 63 A
- **DC Resistance (DCR):** 0.125mOhm
- **Height:** 0.374" (9.50mm)
- **Inductance:** 330 nH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 130°C
- **Size:** 0.354" L x 0.197" W (9.00mm x 5.00mm)
- **Supplier Device Package:** 2-SMD
- **Tolerance:** Â±15%