# SL50-120/480+LXI
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SL50-120/480+LXI
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sl50-120-480-lxi
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sl50-120-480-lxi#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 0 ~ 120A
- **Number of Characters:** 3.5, 4
- **Power (Watts):** 6000W
- **Size:** 24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
- **Type:** Rack Mount (AC to DC)
- **Voltage:** 0 ~ 50VDC