Part Number: SJS515090-16-001/002 Manufacturer: LAIRD TECHNOLOGIES Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/sjs515090-16-001-002 RFQ URL: https://distyparts.com/product/sjs515090-16-001-002#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/83/14508391-SJS515090-16-001_002-ND.pdf Summary: SJS515090-16-001/002 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by LAIRD TECHNOLOGIES and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: SJS515090-16-001/002 is a rf antennas from LAIRD TECHNOLOGIES. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Sector Applications: WiMax聶 Frequency (Center: 5.5GHz Frequency Group: SHF (f > 4GHz) Frequency Range: 5.15GHz ~ 5.85GHz Gain: 16.25dBi Height (Max): 21.850" (555.00mm) Ingress Protection: IP54 Mounting Type: Bracket Mount Number of Bands: 1 Power: 20 W RF Family: WiFi Termination: N Type Female VSWR: 2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/laird-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/sjs515090-16-001-002