# SIT9501AI-02B3-2510-125.000000E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SIT9501AI-02B3-2510-125.000000E
- **Manufacturer:** SiTime
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sit9501ai-02b3-2510-125-000000e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sit9501ai-02b3-2510-125-000000e#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 32mA
- **Frequency:** 125 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.5V