# SIT9121AI-1B1-33E125.000875
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SIT9121AI-1B1-33E125.000875
- **Manufacturer:** SiTime
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sit9121ai-1b1-33e125-000875
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sit9121ai-1b1-33e125-000875#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 69mA
- **Frequency:** 125.000875 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V