# SIT9120AI-2B1-XXE133.333300
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SIT9120AI-2B1-XXE133.333300
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sit9120ai-2b1-xxe133-333300
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sit9120ai-2b1-xxe133-333300#rfq
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 55mA
- **Frequency:** 133.3333 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.25V ~ 3.63V