# SIT9120AI-1D1-XXS50.000000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SIT9120AI-1D1-XXS50.000000
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sit9120ai-1d1-xxs50-000000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sit9120ai-1d1-xxs50-000000#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/73/-2/1473-28183-6-ND.jpg
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 69mA
- **Frequency:** 50 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.25V ~ 3.63V