# SIT9120AI-1C1-25S133.000000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SIT9120AI-1C1-25S133.000000
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sit9120ai-1c1-25s133-000000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sit9120ai-1c1-25s133-000000#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/73/-3/1473-31113-6-ND.jpg
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 69mA
- **Frequency:** 133 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.5V