# SIT3521AI-2C2331AE70.656000Y
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SIT3521AI-2C2331AE70.656000Y
- **Manufacturer:** SiTime
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sit3521ai-2c2331ae70-656000y
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sit3521ai-2c2331ae70-656000y#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/73/-3/1473-30887-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** 卤70ppm
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 80mA
- **Frequency:** 70.656 MHz
- **Frequency Stability:** 卤25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** DCXO
- **Voltage:** 3.3V