Part Number: SIT3372AC-1B2-33NZ70.656000 Manufacturer: SiTime Category: Crystals, Oscillators, Resonators Subcategory: Oscillators Product URL: https://distyparts.com/product/sit3372ac-1b2-33nz70-656000 RFQ URL: https://distyparts.com/product/sit3372ac-1b2-33nz70-656000#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/73/-S/1473-SIT9386AE-4B3-33N156.250000EDKR-ND.jpg Summary: SIT3372AC-1B2-33NZ70.656000 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by SiTime and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: SIT3372AC-1B2-33NZ70.656000 is a oscillators from SiTime. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Absolute Pull Range (APR): ±1570ppm Base Resonator: MEMS Current: 92mA Frequency: 70.656 MHz Frequency Stability: ±25ppm Height: 0.035" (0.90mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -20°C ~ 70°C Output: LVPECL Size: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Type: VCXO Voltage: 3.3V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/sitime Category Page: https://distyparts.com/category/crystals-oscillators-resonators/oscillators Canonical URL: https://distyparts.com/product/sit3372ac-1b2-33nz70-656000