# SIT1602BI-83-30S-3.570000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SIT1602BI-83-30S-3.570000
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sit1602bi-83-30s-3-570000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sit1602bi-83-30s-3-570000#rfq
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 4.5mA
- **Frequency:** 3.57 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** HCMOS, LVCMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3V