# SI5391P-A11710-GM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SI5391P-A11710-GM
- **Manufacturer:** Skyworks Solutions
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/si5391p-a11710-gm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/si5391p-a11710-gm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Differential:** Yes/Yes
- **Divider:** Yes/No
- **Frequency:** 25MHz, 50MHz, 100MHz, 125MHz, 200MHz, 156.25MHz, 312.5MHz, 322.265625MHz, 625MHz, 644.53125MHz
- **Input:** LVCMOS, Crystal
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Circuits:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C (TA)
- **Output:** CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
- **PLL:** Yes
- **Ratio:** 4:12
- **Supplier Device Package:** 64-QFN (9x9)
- **Type:** Clock Generator
- **Voltage:** 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V