# SI5344B-D11719-GM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SI5344B-D11719-GM
- **Manufacturer:** Skyworks Solutions
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/si5344b-d11719-gm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/si5344b-d11719-gm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Differential:** Yes/Yes
- **Divider:** Yes/No
- **Frequency:** 350MHz
- **Input:** Clock, Crystal, LVCMOS
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Circuits:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C (TA)
- **Output:** CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
- **PLL:** Yes
- **Ratio:** 4:4
- **Supplier Device Package:** 44-QFN (7x7)
- **Type:** Clock Multiplier, Jitter Attenuator
- **Voltage:** 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V