# SI5335D-B13363-GM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SI5335D-B13363-GM
- **Manufacturer:** Skyworks Solutions
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/si5335d-b13363-gm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/si5335d-b13363-gm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Differential:** Yes/Yes
- **Divider:** Yes/No
- **Frequency:** 200MHz
- **Input:** CMOS, HSTL, SSTL, Clock, Crystal
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Circuits:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C (TA)
- **Output:** CML, HCSL, HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, SSTL
- **PLL:** Yes with Bypass
- **Ratio:** 1:4
- **Supplier Device Package:** 24-QFN (4x4)
- **Type:** Clock Generator
- **Voltage:** 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V