# SI5332DD13630-GM2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SI5332DD13630-GM2
- **Manufacturer:** Skyworks Solutions
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/si5332dd13630-gm2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/si5332dd13630-gm2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Differential:** Yes/Yes
- **Divider:** Yes/No
- **Frequency:** 200MHz
- **Input:** Clock, Crystal, LVCMOS
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Circuits:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C (TA)
- **Output:** HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
- **PLL:** Yes
- **Ratio:** 3:8
- **Supplier Device Package:** 40-QFN (6x6)
- **Type:** Clock Generator
- **Voltage:** 1.71V ~ 3.63V