# SH1500-320-320-0.23
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SH1500-320-320-0.23
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sh1500-320-320-0-23
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sh1500-320-320-0-23#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Yellow
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 320.00mm x 320.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0090" (0.229mm)