# SG7050CCN 32.000000M-HJGAB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SG7050CCN 32.000000M-HJGAB
- **Manufacturer:** Epson
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sg7050ccn-32-000000m-hjgab
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sg7050ccn-32-000000m-hjgab#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/SE/R4/00/SER4004DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 20mA
- **Frequency:** 32 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.059" (1.50mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 5V