# SG5032CAN 13.500000M-TJGA3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SG5032CAN 13.500000M-TJGA3
- **Manufacturer:** Epson
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sg5032can-13-500000m-tjga3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sg5032can-13-500000m-tjga3#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/SE/R3/94/SER3945DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 30mA
- **Frequency:** 13.5 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.051" (1.30mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.6V ~ 3.6V