# SG3225EAN 156.250000M-KCBA6
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SG3225EAN 156.250000M-KCBA6
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sg3225ean-156-250000m-kcba6
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sg3225ean-156-250000m-kcba6#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 65mA
- **Frequency:** 156.25 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.5V ~ 3.3V