# SG3225EAN 114.285000M-KEGA3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SG3225EAN 114.285000M-KEGA3
- **Manufacturer:** Epson
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sg3225ean-114-285000m-kega3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sg3225ean-114-285000m-kega3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 65mA
- **Frequency:** 114.285 MHz
- **Frequency Stability:** ±30ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.5V ~ 3.3V