# SG2016CAN 25.0000M-TJHA0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SG2016CAN 25.0000M-TJHA0
- **Manufacturer:** Epson
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sg2016can-25-0000m-tjha0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sg2016can-25-0000m-tjha0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 2.2mA
- **Frequency:** 25 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 105°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.8V ~ 3.3V