# SG200200S-11.00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SG200200S-11.00
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sg200200s-11-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sg200200s-11-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.200" (5.08mm)
- **Length:** 11.000" (279.40mm)
- **Material:** Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 70°C
- **Shape:** Square
- **Type:** Fabric Over Foam
- **Width:** 0.200" (5.08mm)