# SG060100R-48
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SG060100R-48
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sg060100r-48
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sg060100r-48#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/58/94/14589497-1798-1137-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.060" (1.52mm)
- **Length:** 4.00' (1.22m)
- **Shape:** Rectangle
- **Type:** Fabric Over Foam
- **Width:** 0.100" (2.54mm)