# SG020157R-48.00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SG020157R-48.00
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sg020157r-48-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sg020157r-48-00#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/59/00/14590061-1798-1135-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.020" (0.51mm)
- **Length:** 4.00' (1.22m)
- **Shape:** Rectangle
- **Type:** Fabric Over Foam
- **Width:** 0.157" (3.99mm)