# SG015200R-48
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SG015200R-48
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sg015200r-48
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sg015200r-48#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/58/94/14589422-1798-1134-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.015" (0.38mm)
- **Length:** 48.000" (121.92cm)
- **Material:** Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 70°C
- **Shape:** Rectangle
- **Type:** Fabric Over Foam
- **Width:** 0.200" (5.08mm)