# SG-8018CB 116.5441M-TJHSA0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SG-8018CB 116.5441M-TJHSA0
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sg-8018cb-116-5441m-tjhsa0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sg-8018cb-116-5441m-tjhsa0#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 8.1mA
- **Frequency:** 116.5441 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.051" (1.30mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 105°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.62V ~ 3.63V