# SG-8018CA 10.1386M-TJHSA0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SG-8018CA 10.1386M-TJHSA0
- **Manufacturer:** Epson
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sg-8018ca-10-1386m-tjhsa0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sg-8018ca-10-1386m-tjhsa0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 3.5mA
- **Frequency:** 10.1386 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.055" (1.40mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 105°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.62V ~ 3.63V