Part Number: SFSKB2M30GA0001-R1 Manufacturer: Murata Manufacturing Co., Ltd. Category: Filters Subcategory: Ceramic Filters Product URL: https://distyparts.com/product/sfskb2m30ga0001-r1 RFQ URL: https://distyparts.com/product/sfskb2m30ga0001-r1#rfq Summary: SFSKB2M30GA0001-R1 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Murata Manufacturing Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: SFSKB2M30GA0001-R1 is a ceramic filters from Murata Manufacturing Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Bandwidth: 75 kHz Filter Type: Discriminator Frequency: 2.3MHz Center Height (Max): 0.053" (1.35mm) Impedance: 1kOhm Insertion Loss: 6dB Mounting Type: Surface Mount Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/murata-manufacturing-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/filters/ceramic-filters Canonical URL: https://distyparts.com/product/sfskb2m30ga0001-r1