# SFSDT-15-30-G-10.00-SL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFSDT-15-30-G-10.00-SL
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfsdt-15-30-g-10-00-sl
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfsdt-15-30-g-10-00-sl#rfq
- **Color:** Blue, Individual
- **Connector Type:** Socket to Individual Wire Leads
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.833' (254.00mm, 10.00")
- **Number of Positions:** 30
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)