# SFSDT-15-28-G-10.00-SR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFSDT-15-28-G-10.00-SR
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfsdt-15-28-g-10-00-sr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfsdt-15-28-g-10-00-sr#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/99/34/66/993466-SAM11767-ND.jpg
- **Color:** Blue, Individual
- **Connector Type:** Socket to Individual Wire Leads
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.833' (254.00mm, 10.00")
- **Number of Positions:** 30
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)