# SFSDT-07-30-G-03.25-D-NUS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFSDT-07-30-G-03.25-D-NUS
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfsdt-07-30-g-03-25-d-nus
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfsdt-07-30-g-03-25-d-nus#rfq
- **Color:** Blue, Individual
- **Connector Type:** Socket to Socket
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.271' (82.55mm, 3.25")
- **Number of Positions:** 14
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)