# SFSD-50-30-G-05.00-DR-NDS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFSD-50-30-G-05.00-DR-NDS
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfsd-50-30-g-05-00-dr-nds
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfsd-50-30-g-05-00-dr-nds#rfq
- **Features:** Latch Lock, Polarizing Key
- **Length:** 0.417' (127.00mm, 5.00")
- **Number of Positions:** 100
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)