# SFSD-50-28-G-08.00-D-NDS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFSD-50-28-G-08.00-D-NDS
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfsd-50-28-g-08-00-d-nds
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfsd-50-28-g-08-00-d-nds#rfq
- **Features:** Polarizing Key
- **Length:** 0.667' (203.20mm, 8.00")
- **Number of Positions:** 100
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)