# SFSD-35-28-G-03.50-D-NUS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFSD-35-28-G-03.50-D-NUS
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfsd-35-28-g-03-50-d-nus
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfsd-35-28-g-03-50-d-nus#rfq
- **Color:** Black, Individual
- **Connector Type:** Socket to Socket
- **Features:** Polarizing Key
- **Length:** 0.292' (88.90mm, 3.50")
- **Number of Positions:** 70
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)