# SFSD-10-28-H-10.00-DR-NDX
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFSD-10-28-H-10.00-DR-NDX
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfsd-10-28-h-10-00-dr-ndx
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfsd-10-28-h-10-00-dr-ndx#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/99/44/74/994474-SAM8681-ND.jpg
- **Length:** 0.833' (254.00mm, 10.00")
- **Number of Positions:** 20
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)