# SFSD-10-28-H-05.50-DR-NDX
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFSD-10-28-H-05.50-DR-NDX
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfsd-10-28-h-05-50-dr-ndx
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfsd-10-28-h-05-50-dr-ndx#rfq
- **Length:** 0.458' (139.70mm, 5.50")
- **Number of Positions:** 20
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)