# SFSA2048V1BR2TO-I-MS-226-3V3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFSA2048V1BR2TO-I-MS-226-3V3
- **Manufacturer:** Swissbit
- **Category:** Memory Cards, Modules
- **Subcategory:** Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfsa2048v1br2to-i-ms-226-3v3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfsa2048v1br2to-i-ms-226-3v3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Form Factor:** Slim-SATA
- **Memory Size:** 2GB
- **Memory Type:** Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 54.00mm x 39.00mm x 4.00mm
- **Speed:** 26MB/s
- **Type:** SATA III
- **Voltage:** 3.3V, 5V