# SFR18EZPJ103
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFR18EZPJ103
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfr18ezpj103
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfr18ezpj103#rfq
- **Height:** 0.026" (0.65mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.25W, 1/4W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 10 kΩ
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- **Supplier Device Package:** 1206
- **Temperature Coefficient:** ±200ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%