# SFR03EZPF1212
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFR03EZPF1212
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfr03ezpf1212
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfr03ezpf1212#rfq
- **Height:** 0.022" (0.55mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.1W, 1/10W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 12.1 kΩ
- **Size:** 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- **Supplier Device Package:** 0603
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%