# SFN08A1002CBQLF7
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFN08A1002CBQLF7
- **Manufacturer:** TT Electronics/BI
- **Category:** Resistors
- **Subcategory:** Resistor Networks, Arrays
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfn08a1002cbqlf7
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfn08a1002cbqlf7#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/98/7-/13/987-1345-6-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Circuit Type:** Isolated
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Pins:** 8
- **Number of Resistors:** 4
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Power Per Element:** 100mW
- **Resistance (Ohms):** 10k
- **Resistor:** ±5ppm/°C
- **Resistor Matching Ratio:** ±0.05%
- **Size:** 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- **Supplier Device Package:** 8-SON (4x4)
- **Temperature Coefficient:** ±25ppm/°C
- **Tolerance:** ±0.25%