# SFBML5000150ZC0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SFBML5000150ZC0
- **Manufacturer:** Knowles / Syfer
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Feed Through Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sfbml5000150zc0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sfbml5000150zc0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Capacitance:** 15 pF
- **Current:** 10 A
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.250" Dia x 0.472" L (6.35mm x 12.00mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thread Size:** M5x0.8
- **Tolerance:** -20%, +80%
- **Voltage:** 500V