# SECO-HVDCDC1362-15W15V-GEVB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SECO-HVDCDC1362-15W15V-GEVB
- **Manufacturer:** On Semiconductor
- **Category:** Development Boards, Kits, Programmers
- **Subcategory:** Evaluation Boards - DCDC & ACDC (Off-Line) SMPS
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/seco-hvdcdc1362-15w15v-gevb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/seco-hvdcdc1362-15w15v-gevb#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Board Type:** Fully Populated
- **Main Purpose:** DC/DC Converter
- **Outputs and Type:** 1, Isolated
- **Power:** 15 W
- **Regulator Topology:** Flyback
- **Supplied Contents:** Board(s)
- **Voltage:** 240V ~ 900V