Part Number: SE4150L-R Manufacturer: Skyworks Solutions Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Receivers Product URL: https://distyparts.com/product/se4150l-r RFQ URL: https://distyparts.com/product/se4150l-r#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/86/3-/13/863-1354-6-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/98/94/89/9894897-686-1012-1-ND.jpg Summary: SE4150L-R is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Skyworks Solutions and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: SE4150L-R is a rf receivers from Skyworks Solutions. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Connector: PCB, Surface Mount Applications: GPS Receiver Current: 15mA Data Interface: PCB, Surface Mount Frequency: 1575.42MHz Modulation or Protocol: GPS Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Supplier Device Package: 24-QFN (4x4) Voltage: 2.7V ~ 3.6V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/skyworks-solutions Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-receivers Canonical URL: https://distyparts.com/product/se4150l-r