# SE30R2NTCD
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SE30R2NTCD
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Motors, Actuators, Solenoids and Drivers
- **Subcategory:** Motors - AC, DC
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/se30r2ntcd
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/se30r2ntcd#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/16/16/11161694-P121384-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Diameter:** 0.197" (5.00mm)
- **Function:** Standard
- **Length:** 0.512" (13.00mm)
- **Motor Type:** Brushed
- **Mounting Hole Spacing:** 0.866" (22.00mm)
- **RPM:** 5300 RPM
- **Size:** Square - 1.181" x 1.181" (30.00mm x 30.00mm)
- **Termination Style:** Connector
- **Torque:** 9.91 / 70
- **Type:** DC Motor
- **Voltage:** 24VDC