Part Number: SDFM3740-25 Manufacturer: Conductive Containers, Inc. Category: Anti-Static, ESD, Clean Room Products Subcategory: Accessories Product URL: https://distyparts.com/product/sdfm3740-25 RFQ URL: https://distyparts.com/product/sdfm3740-25#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/35/4-/20/354-2079-SDFM3740-25-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/1-/20/111-2079-SDPU2436-25-ND.jpg Summary: SDFM3740-25 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Conductive Containers, Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: SDFM3740-25 is a accessories from Conductive Containers, Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Accessory Type: Foam For Use With: Electronic Equipment Specifications: 37.5" L x 40" W x 0.25" H, Crosslinked, Dissipatve Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/conductive-containers-inc Category Page: https://distyparts.com/category/anti-static-esd-clean-room-products/accessories Canonical URL: https://distyparts.com/product/sdfm3740-25