# SDCW2012C-2-900TF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SDCW2012C-2-900TF
- **Manufacturer:** SUNLORD
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sdcw2012c-2-900tf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sdcw2012c-2-900tf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 330mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 350mOhm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.039" (1.00mm)
- **Impedance @ Frequency:** 90 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.079" L x 0.051" W (2.00mm x 1.30mm)
- **Voltage Rating:** 50V