# SDCW1210H-2-350TF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SDCW1210H-2-350TF
- **Manufacturer:** SUNLORD
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sdcw1210h-2-350tf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sdcw1210h-2-350tf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 320mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 320mOhm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.035" (0.90mm)
- **Impedance @ Frequency:** 35 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.047" L x 0.031" W (1.20mm x 0.80mm)
- **Voltage Rating:** 20V